Uzm. Dt. Oğuzhan Sunar İle Hayatını Değiştirmeye Gülüşünden Başla!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hayalinizdeki Gülüş Artık İmkansız Değil!

Gülüş tasarımı son yıllarda estetik algıların değişmesi ve güzelliğin hayatımızda büyük önem kazanması nedeniyle dikkat çeken diş hekimliği branşlarından biri haline gelmiştir. Kişiye özel yapılan gülüş tasarımı olarak nitelendirebileceğimiz bu uygulamada hastanın yaşına, cinsiyetine, diş sağlığına, beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun bir gülüş hazırlanır. Pembe estetik, diş beyazlatma, diş boyu uzatılması, ortodonti ve implant tedavileri gibi pek çok diş hekimliği branşıyla ortak çalışılarak uygulanan bir tedavidir.

Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel olmalıdır. Dolayısıyla titiz bir planlamayı gerektirmektedir. Peki gülüş tasarımı nedir, gülüş tasarımı nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı İle Özgüven Kazanacaksınız!

Gülüş tasarımı; kişinin alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve genel yüz hatları ile uyumlu bir gülümsemenin oluşturulması işlemidir. Gülüş tasarımı yapılmadan önce 3 boyutlu dental teknolojiler kullanılarak kişinin dişleri bilgisayar ortamında değiştirilir, tasarlanır ve en yakışan gülüş bulunur.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır dediğimizde, elde edilen diş çizimleri ve tasarımların uygulamaya konması süreci başlar. Genel diş sağlığı için ortodontiden periodontolojiye kadar farklı diş hekimliği tedavilerinden yararlanılması gerekir.

Gülüş tasarımı yapılırken;

  • diş çürükleri tedavisi
  • diş taşı ve plak temizleme
  • diş eti hastalıkları tedavisi
  • diş beyazlatma
  • diş boyu uzatılması
  • yaprak porselen diş kaplamalar
  • diş eti estetiği
  • ortodonti
  • implant
  • dolgu gibi tedavilerden yararlanarak gülüş tasarımı yapılır.

Gülüş tasarımı yapılırken diş taşları ve plaklar temizlenir, diş çürükleri tedavi edilir. Ardından çapraşıklıkları olan hastalar için metal diş teli ya da şeffaf plaklar kullanılarak ortodonti tedavisi uygulanır. Diş dizilimi ideal olanlar içinse pembe estetikle aşırı gözüken diş etleri tedavi edilebilir, dişler beyazlatılır, porselen kaplamalar yapılır. Kısacası hastanın mükemmel bir gülüş elde etmesi için dişleriyle ilgili tüm ihtiyaçları karşılanır.

Gülüş tasarımı tamamen bittiğinde kişi 5 – 10 yaş gençleşmiş olur, dişleri sağlığına kavuşur. Gülüş tasarımı hastanın çehresini tamamen değiştirir, özgüven kazanmasını ve kendini daha çok beğenmesini sağlar.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir? Gülüş Tasarımı Yaptırmak Pahalı mı?

Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği branşı içerisinde değerlendirilmektedir. Dolayısıyla genel diş hekimliği tedavilerinden daha maliyetlidir. Gülüş tasarımı fiyatları; diş taşı ve çürük temizliği, diş beyazlatma, ortodonti, dolgu ve kanal tedavisi, porselen ve lamina kaplama, diş eti estetiği gibi tedavilerden hangilerinin uygulanacağına göre değişiklik gösterir. Gülüş tasarımı fiyatları kişiye özel belirlenir.

Gülüş tasarımı fiyatları üzerinde diş hekiminin deneyimi, kullanılan malzemelerin kalitesi, tedavinin süresi ve hastanın ekstra talepleri de etkili olmaktadır. Gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve gülüş tasarımı nasıl yapılır sorunuzu uzmanına sormak için diş hekimimizle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58