Uzm. Dt. Oğuzhan Sunar İle Hayatını Değiştirmeye Gülüşünden Başla!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Diş Beyazlatma Sonrası Dişler Ne Kadar Süre Beyaz Kalır?

Diş beyazlatma; yanlış bakım ve dikkat edilmeyen ağız hijyeni, çay ve kahve gibi içecekler tüketilmesi, şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler vb. yanlış alışkanlıklara bağlı olarak sararan dişlere uygulanan bir diş hekimliği yöntemidir.

Diş beyazlatma işleminde renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak, daha beyaz ve doğal bir görünüme kavuşturmak amaçtır. Sararmış dişleri nedeniyle gülmekten çekinen, genetik sebeplerle ne yaparsa yapsın dişlerini beyazlatamayan kişiler için kurtarıcıdır. Peki diş beyazlatma kalıcı mı? Diş Beyazlatma sonrası dişler eski haline döner mi? Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sonrası Dişler Eski Haline Döner mi?

Diş beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı yoktur. Modern diş hekimliği teknolojileriyle ağrısız şekilde dişlerin renk tonunun açılmasıdır. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi kontrolünde doğru tedavi ve kaliteli malzemelerle yapıldığında uzun süre etkisini sürdürmektedir.

Diş beyazlatma tedavilerinde kişiden kişiye farklı sonuçlar alınabilir. Bu nedenle tedavi planı kişiye göre yapılır. Ten rengine ve diş yapısına en uygun tonda diş beyazlatma uygulanır. Diş beyazlatma kalıcı mıdır sorusunun cevabı ise genel olarak diş hekimlerinin öngördüğü 1 – 2 senedir. Bu süre kişiden kişiye göre artabilir ya da azalabilir.

Ancak diş beyazlatma sonrası kalıcılığı arttırmanın yolu doğru bakım ve ağız hijyenine dikkat etmektir. Doğru diş macunu ve fırça, diş ipi ve gargara gibi diş ve ağız bakımı ürünleriyle dişlerin beyazlığı korunabilir.

Kişinin dikkat etmesi gereken en önemli konu; diş beyazlatma işlemi sonrası ilk 2 gün beyazlama etkisi devam edeceğinden dişlerde renklendirme yapabilecek gıdalardan uzak durmasıdır. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için özellikle ilk bir hafta çay, kahve, sigara, şarap ve salça gibi gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma İle İnci Gibi Dişler! Dişlerinize İyi Bakın!

Dişler yanlış beslenme alışkanlıkları, kola, çay ve kahve tüketimi, sigara kullanımı, özensiz diş bakımı, diş kırıkları ve travmaları nedeniyle rengini ve sağlığını kaybedebilir. Diş beyazlatma işlemi ile bembeyaz dişlere kavuşulurken genel diş sağlığı da yeniden kazanılabilir. Bu nedenle diş beyazlatma sonrası oluşan görüntünün ve sağlığın korunması kişinin elindedir. 

Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için mutlaka sonrası mutlaka diş hekiminizin tavsiyelerine uymalı, dişlerinizin bakımına özen göstermelisiniz. Diş beyazlatma hakkında bilgi almak, diş beyazlatma tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için diş hekiminizle vakit kaybetmeden görüşün…

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58